1150 Motherboard

Hvala na odgovoru… Mislis da mogu te ploce da nadjem za 60-70€?

Evo, vrh matična:

A evo za pristojnu cifru, ali je H97:

Ova Asus Z87-A ili Gigabyte GA-Z97-HD3

Ja bih Z97, iako više volim ASUS.
Realtek ALC887 zvuk - podržano
Realtek LAN - podržano

A Asus H97M-E ili GA-Z97-HD3? Koliko sam razumeo Z je oznaka za klokovanje i samo je u tome razlika izmedju H i Z, jel tako?

Ja imam GA-Z97-HD3 i radi sve fenomenalno :slight_smile:

E to mi je bitno… Taman da mi ostavis sva podesavanja, dok mi stigne ploca… :smiley:

Ozmosis radi perfektno, flesujes bios i ne diras nista :smiley:

A jel mogu da koristim dual boot? Mac i Windows? Nisam nikada koristio ozmosis.

Pa da! Na posebnom disku instaliras mac i windows i onda na F12 samo biras sta zelis.

Jesi li pitao ovoga za ASUS ploču?
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?427606-I5-i7-4th-gen-asus-z97c-asrock-z87

Jesam, hvala puno… Cekam odg…:smiley:

Kakve su mi mogucnosti sa ovom Asus Z97-C. Vidim da je lan Intel® I218V. Kakva je podrska?
Trenutno koristim Yosemite na postojecoj konfiguraciji, i ostao bih na njemu zbog grafike, jer sam uspeo u potpunosti da je podesim. A vidim da na novijim OS ima problema sa MSI R9 280X.

Znaci ima full podrsku? :smiley:

EDIT: Ipak sam pazario ovu ASUS Z97-C… Mrzelo me da cekam od Kineza GA-Z97-HD3.
Nadam se da nisam pogresio i da cete mi pomoci da osposobim sve sto je potrebno da mi radi… :smiley:

Mogu ovde da ti postavim EFI koji ja imam, ali sve je lako da lakše ne može biti.
Napraviš Unibeastom instalaciju Sierre (preporučujem Sierru, ne High Sierru), pa kad podigneš sistem sa Multibeastom ubaciš kext-ove koje treba (LAN, zvuk, USB), pa posle restarta uradiš Toleda patch (ako zvuk ide preko HDMI), još jedan restart i to je to.

Ako ti nije problem ostavi mi EFI, da imam sve pripremljeno kada stigne ploca…
Ne bih Sierru da instaliram, ostao bih na Yosemite, zbog postojece grafike, inace i zvuk mi ide preko nje, preko HDMI.
Znaci ne bih nista dirao, kao ni prosli put kada sam menjao plocu, sve da mi ostane ovako, da ne dizem sistem ponovo iz pocetka.
EDIT… Meni su ti kextovi svi u EFI, posto mi je bootloader Clover…

config.plist.zip (2.8 KB)
SSDT-HDMI-HD4600 .aml.zip (482 Bajta)
drivers64UEFI.zip (75.0 KB)

To je to što treba ubaciti u Clover folder.
Meni ovako radi bez greške.

Hvala puno, probam sutra kada mi stigne.
A kakva su podesavanja BIOS-a? Sta treba da ukljucim, sta da iskljucim?