Hackintosh Sierra na DELL Inspiron 15 5567

Cao svima. U nadi da ce mi neko mozda pomoci u vezi problema koji imam sa DELL Inspiron 15 5567, postavljam pitanje na vasem forumu.
Dakle instalirao sam posle velikih problema Sierra hackintosh na pomenuti laptop.
On ima

• Graficku kartu AMD Radeon R7 M445 sa 4GB DDR5 sopstvene memorije
  • Cipset Intel® Kaby Lake-U SOC
  • Procesor Intel® Core™ i7 Dual Core Processor 7500U

Sistem podizem kroz Clover ali sa Skylake config.plist i kada se system podigne, nemam punu grafiku vec nisku “spljeskanu” rezoluciju, wireless 802.11 ac ne radi, zvuk ne radi. Uspeo sam samo status baterije da kextom aktiviram a i tastatura i mis rade.
Pokusavao sam da nadjem neki kext za AMD Radeon ali ne polazi mi za rukom.

Da li mozda neko ima ideju sta da radim da bih dobio punu grafiku, internet i zvuk?

Hvala svima unapred!
Dejan

Ovde prilazem i link laptopa na Gigatronu https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/dell_inspiron_15_5567__not11683-122663?recommender_box_placement=categorypage_recommended&recommender_box=quarticon ukoliko je od koristi. Hvala

Mislim da je bolje da batalis igranje sa grafom i koristis integrisanu ako je imas lakse ces je osposobiti. sto se tice zvuka mozes da kosristi lilu kext i Apple ALC ako imas Realtek zvucnu karticu.WI-FI u vecini slucajeva ne radi na laptop-u a resenje je da promenis wifi karticu koja je u laptop-u i mozes je pazariti na ebay.

Hvala Miki. Ja ne vidim da ovaj moj laptop ima neku integrisanu graf. karticu. Da li gresim? https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/dell_inspiron_15_5567__not11683-122663?recommender_box_placement=categorypage_recommended&recommender_box=quarticon

WhateverGreen.zip (182.9 KB)
Mozes probati taj kext (nepohodan je i Lilu kext)
jesi li uspeo da osposobis audio?

Nisam osposobio zvuk ali cu probati sve sto si opisao pa ti javljam. Hvala na pomoci

Cao Miki. Nikako mi ne polazi za rukom da namestim grafiku. Rezolucija je dobra ali nemam QC. Pronasao sam da moj Dell laptop koristi i integrisanu Intel HD graphics 620 (osim AMD Radeon koji nisam uspeo da aktiviram) pa sam krenuo u tom pravcu. Probao sam da QC aktiviram gledajuci ovo https://www.youtube.com/watch?v=kEc5Fbg8DoA medjutim bez uspeha. Da li mozda imas ideju sta da probam?

imam ja tu grafu nije tesko opspsoti je. ostavicu tu moj clover config fajl iz njega korisi fix za tu grafu i treba ti kext takodje . sad cu ti okaciti sve ovde pa ti isprobaj…

EDIT : instaliras ove kextove i primenis patch sa clover configuratorom i trebalo bi da radi tako je barem kod mnene.intel hd 620.zip (88.7 KB)

Hvala Miki! Probacu pa javljam :slight_smile:

Au Miki pa ni ne znas koliko si mi pomogao. Sve sam uradio kako si mi rekao i ubacio tvoj plist kao glavni i BAM! :slight_smile: Radi ko svajcarski sat. HVALAAAA! Jos jednom se pokazalo da su konsulatcije na forumu od presudnog znacaja.

Miki izvini imam samo jos tri pitanja:

1. Kako da setujem da tvoj config.plist bude glavni? Mislio sam da samo izbrisem stari i stavim tvoj ali kada restartujem dodjem do clover boot-a ali ne vidi se HD. System sa punom grafikom sada podizem tako da u clover-u odem na options, pa na Config izaberem tvoj config.plist koji sam nazvao config-miki.plist Dakle: kada pokusam da izbrisem stari config i da tvoj reimenujem u config.plist ne vide se diskovi pri bootovanju.
  2. Probao sam Apple ALC u vezi zvuka ali nije radilo. U System Report-u pise da imam Intel High Definition Audio. Sta mislis sta bih tu mogao da probam.
    Hvala unapred!
  3. Hteo bih da povezem laptop sa eksternim monitorom ali to ne radi. Da li za to postoji resenje?

Hvala i necu te vise cimati, mnogo si mi vec pomogao.

preimenuj svoj stari config fajl u neko drugo ime a taj moj samo ostavis da se zove “config.plist”
Sto se tice audio dela nazalost moraces da koristis VoodooHDA to ti je kext za tako neke kartice da kazem “generic” drajver .

Rekao si i wifi da ti ne radi u tom slucaju ako imas M.2 Slot obicno se sad to koristi za takve stvari uzmes ovu karticu : https://ebay.to/2uWD1yN ili https://ebay.to/2GHGRRL

Takodje preporucujem da proveris Power Managment tj kako se CPU ponasa preporucujem SSDTPrGen skriptu.
Kako ti radi brightness? samo sa intel grafom moze se sredi osvetljenje native da radi.
Da ne zaboravim ugasi radeon grafu u BIOS-u ako mozes ili preko DSDT|SSDT jer ti ona ne radi a jede ti bateriju a na High Sierra pravi problem jer je MacOS sam po sebi “mutav” sistem i pravi tako problem kad imas nesto dual.

sta god ti treba ili ne znas slobodno pisi ne cimas me zato i sluzi ovaj forum :slight_smile:

Hvala :slight_smile: Probacu sve to. Brightness radi sasvim ok.
Za Wifi trenutno imam mali asus https://www.gigatron.rs/mrezne_karte_i_adapteri/asus_wireless-n150_usb_nano_adapter_-_usb-n10_nano-45933 koji mi je radio na prethodnom kompu sasvim ok. Pokusacu da ga osposobim. U svakom slucaju link koji si mi poslao ce mi koristiti kasnije.

Da li znas da li je moguce vezati eksterni monitor na ovaj hackintosh?

Moze da se poveze na eksterni monitor opusteno barem kod mene radi. to ti je do intel grafe i ima patch ubacen za HDMI i kod mene radi oke. ja sam imo ugasen patch za to i svaki put kad sam povezo monitor na HDMI laptop se restartuje dok nisam skonto samo da ga cekiram i onda sve oke radilo.

Jel mozes da mi das uputstvo u vezi tog patch-a i kako da cekiram ili enable-ujem to za eksterni monitor? Ako imas neki kext posalji. Jel cela stvar moze da se odradi u Clover Configuratoru?

Cela stvar je u clover configuratoru kod mene radi sve oke

Miki jel mozes da mi kazes gde da cekiram to u vezi HDMI-a u Clover Configuratoru?

pa ako nije disabled onda radi taj patch
imas sliku na prethodnom postu

Cao Miki, opet ja :slight_smile: Hteo bih da te pitam jos nekoliko stvari pa ako mozes odgovori.

1. Uspeo sam da dobijem zvuk sa Voodo kextom ali jako loseg kvaliteta, posebno na slusalicama. Da li postoji neki bolji kext drajver?
  2. Kada tvoj config.plist izaberem kao onaj koji dize sistem (imam i Skylake a i neki treci) grafika radi savrseno. Jedino ne radi eksterni monitor iako je cekiran HDMI u configuratoru.
    Sta moze jos da se proba da bi eksterni monitor proradio?
  3. Kada tvoj config-miki.plist reimenujem u config.plist dobijem clover ali bez HD-a. Prilazem sliku pa ako imas neki savet, posalji.
    Da li je moguce mozda nekako iskombinovati dva config fajla u jedan (skylake i tvoj)?