I7 8700k, MB i GPU

Pozdrav svima! Slucajno sam naisao na sati i neverovatno se obradovao cinjenicom da se i kon nas moze pronaci mesto za okupljanje ljudi koje zanima hackintosh.

Da ne duzim, dugo sam bio u price izgradnje Mac-PC racunara i vecito muke i problemi sa hardwerom koji sam imao na raspolaganju a nije bio najbolji izbor… prosle godine sam prodao svoju masinu i skrpio nesto para i na ustrb snage koja mi je bas potrebna kupim polovan iMac 27 2011…na kom u kratkom roku pocne da se javlja zujanje sto u obradi zvuka moze vise da iritira nego odvratna graficka na hackitosu koja nema driver :smiley:

Resio sam ponovo da se vratin u price I prodam falicni iMac…Ali ovog puta hocu da uzmem CPU 8700k, grafiku koja sigurno radi i daje sliku na tri monitora i maticnu polca sa wifi i bluetooth cimo integrisanim koji rade i u tome mi je potrebna pomoc ljudi koji su u tokovima.
Puno bi mi znacio dobar savet da ne pogresim u izboru…bavim se snimanjem zvuka, pisanjem muzike uz koriscenje VST instrumenata i kreiranjem semplova…tako da mi je potrebna masina koja ce raditi stabilno i imati dovoljno snage za sve.
U napped hala svima I veliki pozdrav!

Ja bih na tvom mestu uzeo prethodnu generaciju, neki i7 4770K ili 4790K CPU, ništa ovaj novi nije brži, par procenata manje/više.
Ploča neka dobra Z97, 16 ili 32GB RAM-a, dobro napajanje od bar 500W. Grafiku ne moraš da kupuješ, dovoljna će biti integrisana HD4600 koja radi nativno.
Ja imam ovu konfiguraciju i Sierra radi rock stable.
Instalacija u par koraka…Trebao mi je samo kext za Intel LAN (Mausi), zvuk mi ide preko HDMI-a (tu se uradi Toleda patch).
I to je to.
Sa Unibeastom napraviš instalaciju, a kad podigneš Sierru sa Multibeastom dodaš šta treba od kextova i ostalih podešavanja.
Na kraju uradiš Toleda patch, restart i to je to.

Hvala na savetu ali pitao sam za ovaj cpu zbog 6 jezgara, ipak je znatna razlika u snazi a ne i u ceni…sad sad sam pogledao na KP…
A sto se polce tice bitno mi je da radi wifi jer nemam uslove da dovedem lan kabal do njega a i bluetooth zbog periferija koje rade preko njega…(trackpad i sekundarni zvucnici)
Grafika me generalno ne zanima zbog performansi, samo mi je bitno da mogu tri monitora da povezem.

E pa ako hoćeš sve što si pobrojao moraćeš malo detaljnije da biraš i uklapaš.
WiFi & BT - pogledaj na tonymacx86 šta preporučuju.
Može da se sredi, ali što više imaš uređaja koji treba da rade komplikovanije je naštelovati sve da radi kako treba.

Sve mi je jasno kao dan i zato pitam za savet da ne bih prolazio kroz nocne more jos jednom… :smiley:
Prvi mackintosh sa Cameleon instalerom mi je uzeo 5 godina zivota :D… pa HP Probook jos jedno dve :smiley: … naso sam na youtube par tutorial za konfiguraciju koja mene zanima, ali stara prica,kad gledas sve ide lagano,svaki korak iz prve prolazi :smiley:
Aka ima jos neko preporuku za ovakvu konfiguraciju znacilo bi mi pre nego se upustim u izgradnju.
Hvala puno svima!

8700K je malo zeznutija zbog grafike, u pitanju je UHD630, a ona nije native podržana kroz macOS, tako da mora da se budži, tj. da se “vara” OS.
Iskustvo koje do sada imam je da je uvek bolja opcija native podržana grafika (ili ako postoje drajveri, kao npr. nVidia), nego da se budži.
A tu je onda i zvuk, ako se ide preko HDMI - ovo je rešenje:
https://github.com/toleda/audio_CloverHDMI/blob/master/config-hdmi_hd6x0-120.plist.zip
Grafika?
Evo jednog guida, mislim da ima skoro sve:
https://www.tonymacx86.com/threads/updated-for-multibeast-9-2-1-and-sierra-10-12-6-sierra-on-200-series-with-kabylake-processor.218494/
Koliko vidim, čovek je uzeo original Apple WiFi/BT kartu i preko adaptera je ubacio na matičnu.

pogledaj neku asus plocu, po mogucstvu Z370. mnogi preporucuju gigabyte ali ih ja nesto ne volim pa zato nisam napisao.
svaka grafika novije generacije bi trebala da podrzava triple monitor setup bez problema.
u vezi wifi i bt-a ne znam koje je resenje ako bas moras da koristis obe stvari. ja sam na LAN-u oduvek a bt ne koristim.

kao sto ti je receno, moraces u tom slucaju verovatno da pojuris konkretne modele kartica koje su podrzane.