Koji browser koristite?

browser

Koji browser koirsite, i koji je razlog?

Recimo ja koristim FireFox radi Inspector alata “Developer tools”, dok Safari obozavam da koristim al’ uvek imam neki osecaj da laguje ili jednostavno se uspori svremena na vreme. Mozda ima nekakvih dodatnih podesavanja za koje ja nisam upoznat… (Moracu malo u laboratoriju eksperimenata da ga odnesem :slight_smile: )

meni recimo Firefox nikad nije odgovarao i nikad ga nisam koristio. probao sam u par navrata ali nisam mogao. ranije me izludjivalo sto je automatski pustao klip i zvuk u pozadini kad otvorim vise tabova pa sam morao da cackam i resavam to.
probao sam quantum kad je izasao ali mu nije radio sync pa sam definitivno digao ruke.

Safari mi je primarni na meku i bas sam navikao na njega. odlicno radi ali je on imao uvek svojih bubica pa ume cesto da nesto jednostavno ne prikaze ili ne podrzava pa mi nije pouzdan da otvaram nesto sto je recimo da kazem u produkciji preko njega.

Operu sam koristio davno i bila je skroz ok. onda sam krenuo da koristim ovu novu na windowsu i instalirao je na meku. radila je ok ali me je izludjivalo sto od 10 pokusaja 8 puta nije htela da se sinhronizuje sa nalogom a verzija za macOS nije oznacavala kada misem hoverujem neki tab u bukmarku i izgleda da je to samo meni smetalo jer nigde nisam video da se iko zali na to. tako da je i Opera otisla na put bez povratka.

i na kraju je Chrome nasao mesto pored Safarija kao sekundarni browser a primarni i jedini je na windowsu 7 i kao Chromium na Linuxu.
odgovara mi zato sto moze da se sve kastomizuje, tu su svakakve ekstenzije koje safari ne dozvoljava ili ne postoje na njemu, sinhronizuje se u trenutku na svim uredjajima i ucita custom temu sa bukmarkovima koji su mi bas bitni.
na androidu koristim takodje Chrome pa eto jos jednog razloga za isti.

Mislim kad si rekao

Firefox mi je na lookup bukvalno, kad mi zatreba radi css dorade itd. :slight_smile:

i ja sam ranije drzao FF dok sam vezbao css i ostalo ali sam ga brzo maknuo. chrome otvara sve.
skoro je bas bila na jednom forumu webp slika koju safari uredno ne prikazuje dok chrome cita bez problema.
tako da pre upotrebe necega obavezno ide caniuse za safari a internet explorer ili edge ne bih komentarisao, mada ima cak ljudi koji kazu da im je super :smile:

e da, jedna jako kul stvar na safariju iako je ne koristim cesto je opcija prikazivanja sadrzaja nekog sajta a dobija se kad hoverujes kursorom neki hyperlink i pritisnes ctrl+cmd+d
ako nisi znao za ovo probaj pa javi, meni je mnogo kul i sad se bas setih ovoga pa rekoh da podelim mudrost :smile:

Ja genetralno koristim FF uvek povremeno Safari a na telefonu koristim Chrome :smiley:

Ranije sam koristio Safari ali zadnjih godinu dana prešaltao sam se skroz na Operu. Jednostavno imam utisak da je to ubedljivno najkompletniji browser. Uglavljeni su mu adblocker i vpn, takođe ima i currency converter, što znači da je dovoljno da samo markiram nešto što je u dolarima i Opera ga odmah pretvara u eure ili iz imeprialnog u metrički sistem vrednovanja, zatim su tu snapshot, RSS reader, takođe browsing sync opcije koja radi na svim platformama (Windows, macOS, Linux, Android), uglavljen mu je i mouse gestures i još dosta toga. Inače pored svojih Opera može da koristi i Chrome-ove ekstenzije što je fenomenalno. Što se mene tiče ima sve preporuke…

Kompletna lista se može videti ovde: https://www.opera.com/computer/features

+1
Osim navedenog, s obzirom da je najkompletniji browser a zbog prirode posla koristim je i na windowsu, pa uz Sync opciju gde god upalim uvek mi je kao da nisam ni promenio komp, os…
Sa druge strane Safari je odlican, i dobra je sinhronizacija sa iphone-om, ipad-om…

ne smeta vam sto opera na macosu ne markira bookmarks tab kad se hoveruje kursorom?
ovo sam uradio iz safarija, inace na operi se nista ne desava kad prevucem kursor na naziv.

A u windows-u to radi?
Ja to u zivotu ne bi primetio, kome je to uopste bitno, ugledam sta mi treba i kliknem :slight_smile:

radi u windowsu.
pa nije neka sad velika funkcionalnost ali mene je bas iritiralo i nije mi jasno kako nisu to nikad popravili kao sto svi ostali browseri normalno prikazuju.
izgleda da ja nisam imao srece sa syncom na operi cim vama radi.
mada od kad su je prodali nekoj drugoj grupi kineza to je bio samo jos jedan razlog da je batalim.

Kad smo kod pretraživača i interneta pogledajte ovaj Linusov video. Cenim da će koristiti:

ukucao ja jos kad je bila sveza vest ali nisam primetio nikakve boljitke ali ni pogorsanja tako da net radi ok kao i pre toga uz DNS provajdera koji je bio unet.

kad smo vec kod browsera, evo kako moze da se aktivira novi izgled Gmail-a:
44%20PM

klikne se na tockic i odabere prva stavka Try the new Gmail.