MacOS Mojave WWDC 18

Vidim danas najavljen novi macOS Mojave iOS12 itd…
Evo koga zanima kako izglada za sada beta verzija

macOS Mojave Supported Macs:

MacBook (Early 2015 or newer)
MacBook Air (Mid 2012 or newer)
MacBook Pro (Mid 2012 or newer)
Mac mini (Late 2012 or newer)
iMac (Late 2012 or newer)
iMac Pro (2017)
Mac Pro (Late 2013, plus mid-2010 and mid-2012 models with recommend Metal-capable GPU)

na koji nacin su ga predstavili ispade kao da su oni izmislili dark mode ali dobro, napokon je tu.

Ako ja ovde dobro vidim sve se vrti oko tog dark mode i kozmetike i nista vise. ne vidim neke posebne inovacije. hocu performane inprovement i massive bug fix . podrsku za sto veci broj Gpu-a potovo sto sad su ubacili podrsku za eksternu grafiku. hvale se nekim dynamic wallpaper-om jo to koji ce kac daj apple baci nesto konkretno.

vidis da im je tongue detection glavna okupacija sada i po neka nova narukvica za sat. dosta je i ovo sto smo dobili a iskreno i ne bih voleo da previse “unapredjuju” macOS jer ce samo doneti nove probleme.

sto je neko okacio sinoc, ovo im je bio highlight prezentacije pored gadjanja velikim brojkama.
prezentacija tuga, ja sam morao da gasim posle pola sata.

hahaha mislis ono 200 new features :smile:

ma idi begaj… ne znam ko im je sad ciljna grupa, americka debela deca koja imaju 1000€?!
ovaj keynote je bilo semi disappointment :slight_smile:
ali ga ja barem gledam iskljucivo iz ugla hackintoshera tako da svakako ne planiram nista da kupim od njih :wink:

hahahah nije proslo dugo kad ce neko napravi ovo

pa ko bi drugi nego ludi rusi :smiley:

Fala Bogu da su kompletirali to! A kad se setim samo, da sam na benchu pisao da fali dark mod još u vreme kada se Lion pojavio. Mislim, šta reći… :stuck_out_tongue:

He, he… Pa nije im loše prolazno vreme. Trebalo im je samo tričavih 5 godina za jednu više nego očiglednu i ne preterano zahtevnu kozmetičku stvar! BTW, cenim da ni sada to ne bi napravili da je bilo nekih propisnih novotarija. Nego na sreću nema ih, pa sad dolazi na red, odnosno u prvi plan, ponovo interfejs! :sunglasses: