Particije nakon instalacije High Sierra

Poze li mi neko objasniti cemu sluze particije:
2: APFS Volume Preboot 21.4 MB disk1s2
3: APFS Volume Recovery 517.8 MB disk1s3
4: APFS Volume VM 2.1 GB disk1s4

Mogao si to i da izgooglaš:

APFS Volume Preboot

The Preboot volume is a new system partition that manages boot, the partition is created during the update to macOS High Sierra to support booting to an APFS volume(The one named Macintosh HD).

APFS Volume Recovery

Volume Recovery je tzv recovery particija koja je prisutna unazad već izvesno vreme. Generalno predstavlja particiju sa bazičnim osnovnim pokretačkim programom odakle se dalje može startovati ponovo instalacija macOS-a ukoliko je to potrebno, disk utility, terminal ili TM.

APFS Volume VM

VM is for the swap. If your apps requires more RAM than the one you have it will use the space in the VM partition. HFS+ had one or more swap file instead.

U prevodu VM je skraćenica za virtualnu memoriju. Nešto slično poput Linux operativnog sistema koji kreira tzv swap particiju, koja ako se ne varam ima identičnu funkciju.

Svatih da je VM skraćenica za virtualnu memoriju, međutim nije mi jasno čemu služi ako na sistemu imam 16Gb RAM-a;), mislim da mi baš i ne treba.

Sistem koristi tu particiju da raspakuje određene stvari prilikom nadogradnje sistema ili kad mu zatreba. Kako to sve skupa tačno radi nemam pojma, ali ja to ne bih dirao.