Pomoc pri instalaciji za moju konfiguraciju

Mozda je vise pitanje za FCP temu, ali bar da postoji info kako se na ovoj konfiguraciji instalira High Sierra.

Instalirao sam bez problema High Sierra-u na moju konfiguraciju.
Instalacija bez ikakvih argumenata ili bilo cega, samo boot sa flash-a napravljenog sa Unibeast-om, verzija OS-a 10.13.1., iskljucena RX480, znaci samo integrisana.
Kad se zavrsila instalacija i napravio User-a, iz Multibeast-a instalirao driver za zvuk, mrezu i USB3.0 kao i clover na EFI particiju. U EFI/CLOVER/KEXT ubacio Lilu i Whatevergreen kextove, nakacio RX480, iskljucio integrisanu i to je to. Sve radi (kao i u Sierra-i sto mi radi) osim sto iz Final Cut-a 10.4 ne mogu da exportujem u H.264, cim krene export odmah izbaci .
Probao sam FCP 10.4 u poslednjoj verziji Sierra-e i radi normalno export, znaci da je neki problem do High Sierra-e i Hack-a, posto na pravom Mac-u i High Sierra-i takodje radi normalno export.
Da li mozda neko ima neku ideju sta bi mogao da bude problem?

High Sierra kategorija

Koliko se ja razumem High sierra je jos u DP fazi? - sto znaci da moze biti problem i sa samim programom pod high sierra. Final cut uglavnom bude upgrejdovan shodno sa zadnjom verziom ili final release GM. Kakav error ti izbaci? Slika? Text?

Evo koja poruka izadje.

04

Slazem se da moze biti problem i sa samim programom, ali ako ima problem na bilo kojoj relaciji High Sierra - FCPX 10.4 kako nema nikakvih problema na pravom iMac-u?

Export u Prores radi savrsheno normalno, samo kad treba h264 nece.

Mislim da to cak i nije do sistema. Isto tako da i nije glavim delom do programa… vec da se zaglupio tacnije CACHE ga muci. Probaj da pozatvaras sve projekte u FCP, i da izadjes iz njega na Quit. Nakon toga probaj da ga startujes i da ubacis projekte koje zelis da exportujes.

Ne garantujem da ce da ti sredi problem, al’ ja bih poceo odatle. :slight_smile:

Ma nema to veze… Sveze instaliran sistem, sveze instaliran FCP, znaci nije nesto sto je radilo pa sad ima nekog krsha tu, napravim novu i jedinu biblioteku, u projekat ubacim video (koji sam inace u sierri i sa FCP 10.3.4. posle toga normalno editovao i exportovao), ne diram nista u projektu samo kliknem da exportujem, i sve radi osim h264.
Prosto, sve isto osim OS-a i nece da exportuje u h264, na hack-u.

@silenthunters2 iskreno, ne znam o cemu bi moglo da se radi. Pogledacu malo na internetu pa ako iskopam nesto, javljam ti. :slight_smile:

Najzad pronadjoh resenje, mada ljudi to resili jos pre 9 meseci :smiley:
Evo linka
https://www.tonymacx86.com/threads/high-sierra-rx-vega-final-cut-h-264-fix.233067/

A evo i mog posta na tonymac
https://www.tonymacx86.com/threads/high-sierra-rx-vega-final-cut-h-264-fix.233067/page-15#post-1747096

A evo i ukratko.
Sustina je da u poslednjoj verziji High Sierre (a mozda i nekoj pre) Whatevergreen i Lilu kextovi nisu potrebni, RX480 prepoznaje i bez njih a i akceleracija radi. S tim sto sam ja instalirao 10.13.3 pa odmah updateovao na 10.13.4 preko appstore. Znaci OOB se instaliralo sve na 10.13.4 i onda sam samo na vec izabran SMBIOS iMac 14,2 promenio vrednosti u tri polja

SMB_BIOS_VERSION “IM191.88Z.0058.B00.1705091711”
SMB_PRODUCT_NAME “iMac19,1”
SMB_BOARD_PRODUCT “Mac-CF21D135A7D34AA6”

I dobio da mi sve radi normalno plus FCPX exportuje u h264. Jedino sto je malo sporije nego sto je bilo u Sierri pre, tj. dosta je sporije, ali je prihvatljivo. Ratio je -1.5x, znaci za minut video materijala na timeline-u potrebno je 1.5 minut da se exportuje, dok je u Sierri ta vrednost bila 5x brze, tj. minut materijala izadje za 20 sekundi.

55