Sklapanje PC-a Hackintosh - Ground 0

Kao sto i naslov kaze, rec o sklapanju racunara i najboljih komponenti koje danas mozemo da uzmemo, a da su nativno podrzane na OSX-u.
Planiram u skorije vreme da se pocastim sa novim racunarom, od svega znam da cu koristiti i9-7900x ili i7-8700k .

Od grafike mislim da cu uzeti kako bih bio miran narednih 10 godina GTX Titan 12GB.

Ako imate neke predloge za konfiguraciju, molim vas da se ukljucite u sklapanje mog racunara :smiley:

mislim da ti se mnogo vise isplati neki i7-8700k i 1080ti. zavisi i kad bi da kupujes jer se navodi da ce intel da izbaci i 8 core cpu seriju negde u toku godine ali se ne zna kada ce to biti…

zavisi i sta ces da radis sa masinom, koje su ostale komponente ali nema greske sta god da uzmes od ovoga, najprimetnija je razlika u ceni :slight_smile:

Po mom možeš da uzmeš Coffee Lake i7 8700K ili da čekaš Cannon Lake, jer izlazi uskoro ali neznam kakva će da bude kompitabilnost ma da Developeri već rade na njemu. Što sse tiče grafike ja bih pogledao rezultate između AMD i NVidia grafike. Razlog zato što ti za AMD ne treba ništa da bih je pokrenuo.

najbolje je da napises okviran budzet kao i koja je glavna namena masine i sta bi za ostatak komponenti, ploca, kuciste, napajanje, monitor, rezolucija monitora, koliko rama, da li kupujes i periferije…

sve ovo mnogo utice na krajnju cenu :slight_smile:

2500e (bez monitora) :slight_smile: - e sad, meni nije problem mogu ja da se i strpim narednih 1-2 mesec-a. Pa sakupljam sve informacije bas iz tih razloga :slight_smile:

pa nece se mnogo toga promeniti bas za mesec-dva… mada treba nVidia Ampere kartice uskoro da izadju pa proguglaj malo…

mada uvek ce nesto novo da izalazi a nekad ne valja ni mnogo cekati :smiley:

jel u ovaj budzet spada i ploca, ram, napajanje i ostalo?

@DarkSide - da, apsolutno sve. (kuciste) :slight_smile:

aham, pa ne znam onda koliko se uklapas sa tim budzetom ako si hteo i9-7900x i titana pa zato pitam.
uz neki i7-8700k i recimo 1080ti vec ima smisla gledati…

pogledacu malo kasnije pa cu dopisati kad napravim neku konfu koju bih recimo ja uzeo…

e da, gde bi kupovao, inostranstvo, domace radnje, kp sajt? pitam zato sto ima velikog uticaja na ukupnu cenu :wink:

evo jedan build na brzaka:

CPU: i7-8700k
Mobo: Asus Prime Z370-A
RAM: Corsair LPX 2x8GB 3000MHz
SSD: Samsung 860evo 500GB
GPU: Asus Rog Strix 1080Ti
PSU: SEASONIC Prime Gold 850W

kuciste po zelji, neki inwin, fractal, nzxt ili sta god ti se svidi…
ovo sve izadje 2.232€ preko madjara sa kp sajta pa umanji ovu cenu za par %…

za ostatak mozes da uzmes jos rama ako treba ili mozda m.2 disk ili veci ssd, recimo 1TB…

zaboravih cpu kuler koji ce da te kosta negde 40-60€ ako hoces da si miran…
vidi neki Be Quiet Dark Rock 3, Noctua NH-U12S, Megahalems ili nesto trece… mozes i grdosiju Noctua NH-D15 ili Be Quiet Dark Rock 3 Pro…

imas izbora koliko hoces :slight_smile:

Zaboravih reci da je dosta jeftinije ako se kupuje sve to u Nemackoj… jer tamo zivim :smiley:

e pa kul, vidi nesto od ovoga ili slicno po zelji… ne mozes puno da pogresis.

p.s: kad god ne znas sta da kupis, ti kupi ono najskuplje :laughing:

Ovako nesto, ili;

1. CPU - ako cesto renderujes nesto zahtevno ili ti treba vise jezgara onda 7900x, u suprotnom ti je i 8700k overkill i svakako futureproof.

2. RAM - ako ne planiras vise ram memorije u skorije vreme onda nemoj uzimati 1 modul od 16gb nego 4x4 ukoliko ides na X299 ili 2x8 ako ides na Z370.

3. SSD - Intel Optane ti nikako ne treba pored SSD-a, tj. ne igra nikakvu ulogu.
    nema greske bilo da uzmes 960 evo ili pro.

4. Cooler - iskrena antipreporuka za bilo koje AIO vodeno hladjenje (narocito ne corsair) jer su sva tempirane bombe. bolje odaberi neki dobar vazdusni kuler i uzivaj umesto da cekas kad ce pumpa da crkne ili jos gore da se prolije tecnost po toj masini.
    ako bas hoces gotovo resenje vodenog, onda bolje poruci EK-Kit ako dozvoljava budzet:

https://www.ekwb.com/shop/kits

dobra varijanta od njih je bio Predator ali sad vidim da su end of life.

1. ovo iBuypower power drive ne znam sta je, daj link do toga.
    iBuypower antivibration kapiram da su one gumice za fanove i ostalo od njih sto je navedeno verujem da su neke nebitne sitnice.

2. ova Mek mehanicka tastatura ne znam koja je. ako vec kupujes u nemackoj baci pogled na njihovu Daskeyboard jer ovo sto si odabrao ne znam sta je. nisi napisao ni koje bi switcheve ako ti treba neka preporuka i za tastaturu. ako ce biti uglavnom za kucanje onda preporuka za mx brown jer su neka zlatna sredina i imaju prijatan zvuk i tactile feedback bez klika.

3. ventilatore koje god hoces (samo da nisu svetleci) :slight_smile:
    be quiet su super ako ti je bitna tisina.
    preporuka i za nemacke Blacknoise eLoop Bionic fanove (moji omiljeni). jesu skupi ali su vrhunski i najbolje izgledaju (subjektivno).
    imas ih u beloj a od skoro i u crnoj boji.
    blejdovi su iz jednog komada i mogu lako da se skinu sa rama i vrlo lako ociste.
    evo kako izgledaju kod mene u H200i kucistu:

1. GPU - sa tom grafikom nema greske. vidi samo neku kvalitetnu izvedbu, evga, asus…

2. PSU - napajanje bih zamenio sa nekim EVGA G3 ili neki Seasonic Gold koji daju 10 god garancije za razliku od 5 godina be quiet-a.

3. kuciste H700i definitivno, neuporedivo je elegantnije od ove Razer izvedbe, mada i ovo je subjektivno i zavisi sta se kome vise svidja.

4. ploca je ok, tu sam vidi sta ti treba od konektora i slotova. meni su i kvalitetnije mini itx overkill :slight_smile:

to je to ukratko… ovo je moje misljenje i sta bih ja malo promenio, ne mora da znaci da sam 100% u pravu.

Ma to sam sklapao na ibuypower, sajtu… kod njih mi je najpovoljnije i najbolje dobijam za budzet od 3000e… jer zaista gde god da sam sklapao uvek me zablokiraju sa maticnom, ako znas neki sajt gde moze da se pravi konfiguaricja za Nemacku, reci mi vrlo rado cu pogeldati :smiley:

Inace, tastaturu itd dobijam sve na poklon… (Jel) :smiley:

Sa tolikim budzetom pre bih razmislio o kupovini orginalnog mac-a
kasnije ga mozes bolje prodati
jer i polovni mac-ovi su na cjeni
dok PC -u brzo pada cjena i teze ih je prodati

ne znam nista za nemacku ali sam skontao da uzimas sve u istoj radnji, samo nije detaljan opis za svaku komponentu. ali ako vec dobijas na poklon onda sta te briga :slight_smile:

ja recimo nikad vise ne bih kupio mek masinu a verovatno i necu, ali to sam samo ja :slight_smile:

Nasao sam drugu radnju, gde sam prosao mnogo jeftinije, toliko jeftinije da mogu da uzmem 144hz monitor pored toga :slight_smile:

naravno gde ima dosta vise detalja o tome sto uzimam. Jedino kod procesora, ne pise nista osim toga sto vidis…

• nema neki izbor kucista… to je jedino lose.

ako ce komp da ti sluzi za igrice onda ok ali za takvu masinu bih gledao da uzmem IPS panel umesto tog monitora, mislim da za taj kes moze lagano da se odabere…

ovo kuciste nema skoro nikakav airflow i provetrenost mu je 0 tako da razmisli jos oko toga, ja ga ne bih uzimao jer ce takva masina i da se greje fino.

ostalo je sve ok.
iskreno sa ovakvim komponentama ne moze puno da se pogresi i nijanse su u pitanju. obrati paznju samo na kuciste i ostalo je sve odlicno.

super je i taj monitor ali pogledaj sta se nudi od ips panela jer je ipak osetna razlika…

mozes li da kupis kuciste naknadno u nekoj drugoj radnji ili mora bas sve da bude u istoj?

i koje je ovo boost boxx napajanje? naziv mu bas i ne obecava :slight_smile:

Treca opcija jeste, da narcuim sve posebno sa amazon-a ili newegg-a… i da ja sklapam sam, e sad dali cu ja imati vremena za tako nesto, u skorije vreme je pitanje. :slight_smile:

pa za sklapanje masine ti treba 2-3 sata koje mozes da izdvojis :slight_smile: