Sve o WordPress

Da li je ovde neko radio teme za WP, neki plugin itd… Ako jeste neka pise iskustva da li je komplikovano, lako, moze i neke tutoriale da postavlja…

ja sam radio nesto malo amaterski zbog nekog kursa. zavisi sta tacno hoces i kakvi su sajtovi u pitanju. imas opciju da odaberes neku besplatnu temu pa nju izmenis i prilagodis, dodas tekst, slike i sta jos hoces… zatim imas premium teme koje se placaju i uglavnom mozes jednom da je prodas kad odradis neki sajt… ima dosta poznatih pa pogledaj ovde najprodavanije:

ja imam kupljenu Be Theme u kojoj se nalazi preko 250 razlicitih tema.

treca opcija je pravljenje tema from scratch i za to vec treba poznavanje php-a i takve teme su optimizovanije i mnogo se vise naplacuju.

toliko od mene pa neka dopuni neko ko je vise u ovoj oblasti.
evo nekih stvari za koje znam da su korisne i provereno dobre:

beginners tutorijal za pravljenje tema:

tutorijal za pravljenje premium tema:

pogledaj njegov kanal, naci ces sve sto ti treba.
u principu je najbitnije da znas trenutne pluginove koji su apdejtovani i podrzani…

objasnjenje za koriscenje Be Theme:

ovaj kurs je isto dobar:

Alessandro Castellani njegov kanal sam poceo da pratim pre mesec dana :slight_smile:

pa onda si na pravom putu :slight_smile:
ne znam sta bih ti konkretno preporucio, za pocetak ti je mozda najbolje da koristis neke free teme pa ih modifikujes i prilagodjavas.
za pluginove gledaj ocene ali i kad su zadnji put azurirani pa isprobavaj.

ja koristim duze vreme Mamp Pro, na njemu instaliras WP uz jedan klik, mada instalirati WP i pesaka nije nikakva nauka…

iskreno ne volim previse WP ali je dobro resenje kad nekome treba hitno sajt.

mozda ce da se javi neko ko je vise radio u WP-u.

Tako sam pre i koristim WP free tema i plugin sa sto vise ocena… Pa sad hocu malo vise da ucim

pa probaj onda nesto od premium tema pa posle toga isprati neki od ovih kurseva za pravljenje tema from scratch…

drugar mi je skoro odradio ovaj kurs sa udemy sajta koji sam okacio jer su mu trazili na poslu i kaze da je bas dobar i predavac moze da se prati, tj. nije neki indijac… (izvinjavam se ukoliko ima indijaca ovde, nista lose) :slight_smile:

baci pogled i ovde, sajt ce da ti generise blanko temu pa je posle stilizuj:

Ako imas jos tutorijala koje bi mogao da gledam i da ucim ti posalji :slight_smile:

poslao sam ti pm…

preporuka i za Darren Wilsona. bas sam poceo da gledam ovaj tutorijal posto treba i ja da radim neki wp sajt uskoro pa da malo provezbam.

Odličan. Ja sam odradio već sajt sa Elementorom i definitivno ima sve preporuke od mene. Takođe bi moja preporuka bila da nabacite Pro verziju jer ona sadrži dodatne korisne stvari poput recimo nav-menija koji dolazi u nekoliko različitih varijanti.

ima puno plaginova koji se placaju ali ima i onih koji su free a zavrsavaju odlican posao.
obzirom da treba da odradim sajt koji je jednostavan sa akcentom na portfolio, mislim da ce mi biti i ovaj free builder i vise nego dovoljan.

inace, uz mnoge premium teme se dobijaju i premium pluginovi koji se inace placaju.
za sada imam kupljenu Be temu koju cuvam kad zatreba nesto ozbiljnije a Divi temu mi je dao ortak ali naravno ne mogu da je apdejtujem vec samo da imam kao vezbu. Divi dolazi sa svojim builderom, zaboravih kako se bese zove.

wp je bas dobra stvar kad treba nesto brzo da se odradi, instaliras plugin i imas shop koji radi :slight_smile:

Ovaj tutorial sam video pre 2-3 dana :slight_smile:

odradih i ja jedan elementor za vezbu :slight_smile:

nije nista posebno, klasican demo sajt po tutorijalu i mogu reci da sam se opasno navukao na elementor :slight_smile:
sledeci je divi builder.

evo linka, spor je host poprilicno jer mi je ortak otvorio 5 adresa na svom domenu da se igram:

http://darkside.knubbeonline.com

I ja cu gledait da probam “Elementor” ili svakome bih preporucio apsolutnu perfekciju za koju verujem da vec dosta ljudi je cula ili uveliko uprljala ruke sa tim; https://getbootstrap.com/ :wink:

Da li je neko probao elementor pro ?

ma bootstrap je kul za brzu i uniformnu stilizaciju bez puno polemike ali pomocu njega svakako ne mozes da napravis brzo gotov sajt kao preko wp-a. mada sta pricam tebi :slight_smile:

hocu da odradim jos jedan sajt u elementoru pa onda da isprobam Divi builder.

ako jos neko vezba i ima gotov sajt neka okaci cisto da isprobavamo i razmenjujemo ideje.

ja sam noob u wp-u i ovo mi je prvi sajt radjen u elementoru.

sledeci korak mi je woocommerce u Flatsome temi.

Da li je neko probao elementor pro ?

Ja ga koristim već neko vreme… Ima nekolicinu pridodatih stvari u odnosu na free verziju. Meni je Ok!

Mozes da posaljes sajt koji si radio sa pro verzijom ako neces ovde da ga reklamiras mozes i porukom

Pa ne radi se o tome, nema tu šta specijalno da se vidi. Pro verzija sadrži neke dodatne widgete koje nemaš u free varijanti, ali to je otprilike sve ako se ne varam.

Evo ti liste koja pokazuje koliko se to razlikuje:

https://docs.elementor.com/article/146-benefits-elementor-pro

Suštinski gledano ne moraš ni koristiti pro verziju, jer se mogu naći 3th party widgeti koje sadrži pro verzija. Veoma su slični i koncepcijski i funkcionalno. Razlika je zanemarljiva i otprilike finese odlučuju.